Miért van óriási huligánprobléma a magyar meccsen címmel jelent meg kedden írás a mérsékelten konzervatív The Timesban, a neves brit lapban Rob O'Connor arról értekezett, hogy az ország szélsőjobboldali pártjának bevándorlásellenes hiedelmei a lelátókra is beszivárogtak..
újságíró azzal kezdi a cikkét, hogy a magyarok Albánia elleni hazai meccsét a hivatalos számok szerint 273 néző láthatta csupán, ami éles kontrasztot jelent azzal, hogy az Európa-bajnokságon épp a Puskás Arénában lehetett végre újra telt ház előtti meccset rendezni nagy tornán a járványhelyzet kirobbanása óta.
A lap emlékeztet arra, hogy a franciák elleni Eb-csoportmeccsen rasszista és homofób viselkedést tapasztaltak egyes szurkolóktól, ezek az esetek pedig a következő találkozókon is megismétlődtek, ami miatt az európai szövetség (UEFA) zárt kaput rendelt el két találkozóra.
Aligha meglepő módon kiemelik, hogy az angolok elleni budapesti mérkőzésen még több rasszista megnyilvánulással szembesültek a játékosok, és hogy fokozott rendőri jelenlét lesz a Wembley-nél kedd este, hogy elejét vegyék az esetleges atrocitásoknak, még ha csak csekély vendégtáborral, mintegy 100 fővel számolnak is a britek.
A fő szabálysértőknek a Carpathian Brigade nevű ultracsoportot nevezik meg, amelynek feketébe öltözött tagjai különös nosztalgiával tekintenek a korábbi magyar birodalom napjaira
fő szabálysértőknek a Carpathian Brigade nevű ultracsoportot nevezik meg, amelynek feketébe öltözött tagjai különös nosztalgiával tekintenek a korábbi magyar birodalom napjaira.
. A CARPATHIAN BRIGADE A NYÁRON EGÉSZ EURÓPA FIGYELMÉT FELKELTETTE VÁLTOZATOS, LENYŰGÖZŐEN KOREOGRAFÁLT BUZDÍTÁSÁVAL, MAJD ELŐKERÜLT A CSÚNYA OLDAL IS.
A régi birodalom elveszített területei miatti gyász kapóra jön Orbán Viktor miniszterelnöknek, összefonódik a szélsőjobboldali pártja, a Fidesz populista bevándorlásellenes politikájával. Ez a hangulat pedig a lelátókon is megjelenik – jegyzi meg a lap
országban egyre növekszik a rasszizmus, antiszemitizmus és az idegengyűlölet mértéke, amit támogat Orbán kormánya. Az emberek úgy érzik, szabadon kifejezhetik ezeket az érzéseket, ha fekete bőrű futballistát látnak. Lehetőségnek látják arra, hogy kifejezzék a ronda, idejétmúlt fasiszta nézeteket. Itt kevés afrikai bevándorló van, ami bátorítja őket arra, hogy hangot adjanak a gyűlöletüknek. Ez a kormány nem tiltja meg ezeket a megnyilvánulásokat, sőt, támogatja őket